הצלה של רפואת השיניים הפרטית בישראל

הצלה של רפואת השיניים הפרטית בישראל

גלישה בפורומים או באתרים חברתיים כמו פייסבוק מגלה תלונות וקיטורים של רופאי שיניים על מצב הנוכחי של מרפאות שיניים הפרטיות. פרסומים אלה מעוררים מצב רוח קודר, כי הם משקפים כעס, תסכול ויאוש.

מֶרֵגשים במיוחד פרסומים של רופאים שיניים עם לא מעט שְנוֹת פעילות עצמאית, שרומזים על תוצאות כלכליות עגומות ועל חובות לא מבוטלים. גרוע מזה, הם לא רואים איך להבטיח לעצמם רמת חיים סבירה כשיחליטו לפרוש.

טוענים נגד עמיתים המבזים את המקצוע ע"י פרסום מבצעים ומחירים נמוכים, ומאשימים את קופות ובתי החולים, את חברות הביטוח, את הממשלה על העברת טיפולים לסל הבריאות, את הכמות ההולכת וגוברת של רופאי שיניים, את הפטור מבחינות הסמכה שמהם נהנים רופאי שיניים העולים ארצה ממדינות מסויימות, כָּהֵנָה וכֵָהֵנָה.

קריאת הטענות והקיטורים מעידה שהמתלוננים משוכנעים שאין להם יד ורגל במצב הנוכחי שלהם. כל החיצים מופנים החוצה.

מה מצפים שיקרה? האם אפשר לחזור לימים שבהם שלטו גילְדוֹת בכל מקצוע, לא רק ברפואת שיניים, ומנעו תחרות חופשית? היום, בעידן הגלובלי? כאשר בהקלקה על מקלדת או נגיע במסך הטלפון אפשר להשיג מידע על כל רופא שיניים? לדעת איזה סוג של טיפולים הוא מציע? לברר אם היו לו תביעות על רשלנות?

מה חלקם של רופאי שיניים במצב המרפאה שלהם? הם פתחו מרפאת שיניים פרטית ועשו את עבודתם: עסקו ברפואת שיניים. לקוחות הגיעו והפכו לפציינטים שהמליצו על אחרים. כל כך עסוקים הם היו ברפואת שיניים שלא שמו לב שהעולם השתנה. כל כללי המשחק השתנו. ויחד איתם גם נאמנות הפציינטים וההמלצות שלהם. כמות הפציינטים ירדה' גם המחירים וכנגד, העלויות גדלו.

עסקים של היום, כולל מרפאות שיניים פרטית שהם עסק לכל דבר ועניין, מתקיימים בתנאי שהם מבררים, מבינים מה הרצונות של הצרכן ויודעים ומוכנים לספק אותם. העסקים מובלים על ידי הצרכן. עסק שלא מבין את זה ולא מתנהל בהתאם, פשוט אין לו זכות קיום.

הצלה של רפואת השיניים הפרטית בישראל

צרכנים מתנהגים כמו צרכנים. עושים "שוֹפינְג". מחפשים לקבל את הערך המקסימלי תמורת הכסף שלהם. במרפאת שיניים פרטית, הם רוצים לקבל מענה טלפוני מיידי, להגיע למרפאה מעוצבת, בשעות שנח להם, לקבל יחס אישי וטיפול מקצועי באמצעות הטכנולוגיות העכשוויות ואת כלל השירותים שמרפאה פרטית יכולה להציע, מבלי להתרוצץ בין מרפאות שיניים שונות על מנת להשלים טיפול.

הצרכן של היום, שהיית רוצה שיהיה המטופל שלך, יודע מה הוא רוצה ויש לו גישה לאינפורמציה על טיפולים ועל המרפאה שלך. ואם אין לו, הוא לא יגיע אליך. וכן, הוא רוצה לערוך השוואה עם מרפאות אחרות.

אז, אני מציע להפסיק לצפות לפתרונות שיבוא מבחוץ ולהתחיל לעבוד על כלים ופתרונות פנימיים. הישועה תבוא משינוי עמוק בגישה ולא מכמיהה לחזור לשנים עברו. מה שהיה לא יהיה.

הצלחה זה עניין של הבנת המצב, רצון להשתנות ולשנות, רכישת כלים עדכניים נכונים לניהול עסקי של המרפאה והתמדה בהטמעתם ובשימושם.

תתקשרו אלינו. יש לנו את הידע ואת הכלים הדרושים לשינוי המצב.

בהצלחה!