עסק חדש: תנופה או הישרדות ושקיעה

החלטה על הקמת עסק חדש מלוּוַה בתקווה להצלחה ובאמונה שזו תהיה ממושכת ויציבה.

אבל המציאות מוכיחה שרוב העסקים החדשים לא מחזיקים מעמד. אחרי כמה שנים, הם נסגרים.

מדוע זה קורה? מה גורם שעסק שהתחיל בתנופה מגיע – מהר מאוד – להילחם על השרדותו ובסוף שוקע ונסגר?

כל יוזם עסק חדש חייב לזכור את כלל הזהב:

סוף מעשה במחשבה תחילה

חלק בלתי נפרד ממחשבה להקמת עסק חדש הוא  הכנה תוכנית עסקית. כי להקים עסק ללא תוכנית עסקית דומה לניווט ללא מצפן.

תוכנית עסקית לעסק חדש מפרטת את היעדים שיש להשיג לרווחיות ולהצלחה ממושכת, בודקת את החזקות וחולשות של העסק העתידי, שוקלת את הסביבה העסקית ואת המתחרים, בוחנת את הצוות והמיומנויות הנחוצות, קובעת מדיניות לגבי כל מוצר ושירות ומצביעה על המשאבים הדרושים להפעלתו עם יציבות פיננסית.

בקיצור, תוכנית עסקית לעסק חדש מציירת נתיב המונע את שקיעתו.

בנוסף, היזמים יצטרכו להצטייד בכלים לניהול יעיל. סוג הכלים משתנה בהתאם לאפיונים של העסק החדש, אך בלעדיהם הוא עלול לגלוש למצב של השרדות.

לבסוף, יהיה צורך לבנות כלים לבקרת התוצאות בזמן אמת. החל מנקודת האיזון של העסק ועד תקציב ותזרים מזומנים. העדר מנגנוני בקרה חשוף את העסק להפתעות. לא בריא להיות מופתעים בניהול עסק.

לנו יש ידע מקצועי רחב וניסיון עשיר בבניית תוכניות עסקיות ומנגנוני בקרה. אנו מקנים לך כלים ניהוליים אפקטיביים ומלווים ומדריכים אותך ואת הצוות שלך בתהליך ההטמעה ובשימוש הכלים החדשים.

צרו קשר אתנו

פגישת הכרות ראשונה ללא התחייבות

היחודיות שלנו מושתתת על ידע רחב וניסיון מעשי רב שנים בהקמה ובליווי עסקים ובניהול ושיווק. בוא נשלב את הידע והניסיון שיש לך בתחום עיסוקך עם הידע והניסיון הניהולי והעסקי שלנו על מנת להצמיח את המיטב מהעסק שלך

054-696-4499
david@gross-david.com

צור קשר

  דוד גרוס

  דוד גרוס, יועץ עסקי ושיווקי, רואה חשבון, MBA במנהל עסקים

  דוד גרוס

  דוד גרוס הוא בעל תואר שני במנהל עסקים, רואה חשבון, מומחה בתוכניות לפיתוח כלכלי ובעל ניסיון עסקי וניהולי של 40 שנה בארץ ובעלם. עד שנת 1993 שימש בתפקידי ניהול בכירים בחברות פרטיות וציבוריות, תעשיות ומסחריות.

  משנת 1993 דוד מתמקד בייעוץ עסקי, שיווק ומכירות, ליווי עסקים קטנים ובינוניים ליישום פתרונות, הפעלת כלים ניהוליים ובבניית מערכות שליטה ובקרה של התוצאות. הוא כותב ומפרסם וירחונים מקצועים.

  להביא עסק חדש להצלחה

  עסק חדש, דוד גרוס