עסק חדש מול השלטונות

מס הכנסה, מס ערך מוסך, ביטוח לאומי, רשיון עסק ושילוט מהעירייה, ותלוי בתחום העסק, משרדים שונים כגון משרד הבריאות, איכות הסביבה ועד'

בנוגע למיסים, מומלץ להתייעץ, לפני הפעלתו של העסק החדש, עם רואה חשבון או יועץ מס על מנת לבדוק את דרישת החוקים השונים החלים על הפעילות העסקית.

לפני שכירת או רכישת מקום לעסק, חובה לגשת לעירייה, לרישום עסקים, ולבדוק היטב אם אפשר לקבל רשיון לעסק החדש ומה דרוש לכך.

אותו דין לגבי המשרדים השונים. לכל אחד מהם תקנות ונהלים שונים בתכלית, ואתם עלולים למצוא את עצמם מול שוקט שבורה אם לא בררתם לפני שלקחתם מקום להפעלת עסק חדש.

הנה כמה טיפים על רישום אצל שלטונות המס:

מס הכנסה

 1. פתיחת תיק וקבלת פנקסים לתשלום מקדמות. מסכום המקדמות לתשלום תהיה רשאי לנכות כל סכום שנוכו לך ע"י לקוחות החייבים בניכוי מס הכנסה במקור מספקיהם.
  רצוי שתבדקו עם רואה החשבון או עם יועץ המס את האפשרות להשיג מרשות המיסים פטור, מלא או חלקי, מניכוי במקור
 2. אם העסק מעסיק עובדים או חלה עליו חובת ניכוי במקור מספקיו, חייבים להירשם במס הכנסה ניכויים, ולקבל פנקס מתאים להפקדת הניכויים
 3. אפשר וכדאי לדווח ולשלם דרך אתר התשלומים של רשות המיסים באינטרנט, במקום דרך הפנקסים הנזכרים לעיל

מס ערך מוסף

יש לרשום את העסק. מומלץ להתייעץ עם רואה חשבון או יועץ מס.

לדיווח ולתשלום, כדאי ולשלם דרך אתר התשלומים של מס ערך מוסף באינטרנט

תלוי במחזור של העסק ו/או אם חלה עליו חובת ניהול ספרים בהנהלת חשבונות בשיטת הכפולה, יהיה צורך לדווח באמצעות דוח מיוחד ישירות לאתר האינטרנט של מס ערך מוסף.

ביטוח לאומי

עצמאים: רישום והצהרה על הרווח הצפוי בשנת המס. בהתאם להצרה זו, תשלמו מקדמות על חשבון  הסכום הסופי שייקבע בהתאם לדוח השנתי שתגישו למס הכנסה

אם מעסיקים עובדים, יהיה צורך להירשם בביטוח לאומי מעסיקים ולדווח ולשלם חודש בחודשו על משכורות ששולמו וביטוח לאומי + מס בריאות לתשלום, לרבות ניכוי מהעבדים וחלקו של המעביד.

גם כאן רצוי לדווח ולשלם באמצעות אתר האינטרנט של המוסד לביטוח לאומי

אם עדיין אין לך רואה חשבון או יועץ מס, מומלץ לבקר באתרי האינטרנט של מס הכנסה, מס ערך מוסף וביטוח לאומי, על מנת לקבל תמונה מדויקת ועדכנית של זכויותיך וחובותיך החוקיים.

מומלץ לא לאלתר ולא לאחר ברישומים אצל השלטונות השונים. הקנסות הם כבדים.

בהצלחה!

פגישת הכרות ראשונה ללא התחייבות

היחודיות שלנו מושתתת על ידע רחב וניסיון מעשי רב שנים בהקמה ובליווי עסקים ובניהול ושיווק. בוא נשלב את הידע והניסיון שיש לך בתחום עיסוקך עם הידע והניסיון הניהולי והעסקי שלנו על מנת להצמיח את המיטב מהעסק שלך

054-696-4499
david@gross-david.com

צור קשר

  דוד גרוס

  דוד גרוס, יועץ עסקי ושיווקי, רואה חשבון, MBA במנהל עסקים

  דוד גרוס

  דוד גרוס הוא בעל תואר שני במנהל עסקים, רואה חשבון, מומחה בתוכניות לפיתוח כלכלי ובעל ניסיון עסקי וניהולי של 40 שנה בארץ ובעלם. עד שנת 1993 שימש בתפקידי ניהול בכירים בחברות פרטיות וציבוריות, תעשיות ומסחריות.

  משנת 1993 דוד מתמקד בייעוץ עסקי, שיווק ומכירות, ליווי עסקים קטנים ובינוניים ליישום פתרונות, הפעלת כלים ניהוליים ובבניית מערכות שליטה ובקרה של התוצאות. הוא כותב ומפרסם וירחונים מקצועים.

  להסדיר את העסק החדש מול השלטונות

  עסק חדש ושילטונות המס