הכנה והצגת תוכנית טיפול לסגירה

הכנה והצגה לקויה של תוכנית טיפול גורמת להחמצת הסגירה ולאובדן הכנסות. נתייחס לכמה מרכיבים קריטיים בהכנה ובהצגת תוכנית טיפול.

זמן שאתה מקדיש לבדיקת הפציינט הפוטנציאלי

כמה זמן תקדיש לבדיקה ראשונה של פציינט פוטנציאלי, והאם אתה נוכח במסירת תוכנית הטיפול שתוגש לו?

מטרת הפגישה הראשונה היא כפולה: בדיקה רפואית וגם יצירת דו-שיח עם הפציינט הפוטנציאלי. בעת הבדיקה, הפציינט מכיר אותך ובוחן את אמינותך, את מקצועיותך ואת היותך אמפטי וקשוב לו. באותו מעמד אתה מגלה מי הוא, מזהה את צרכיו, רצונותיו ויכולות הכספיות שלו. כך, אתה מתאים לו תוכנית טיפול תפורה על מידותיו.

הכרות ראשונית בינך לבין הפציינט

 המתעניין נכנס לחדר שלך והסייעת מכין אותו לבדיקה בכיסא הטיפולים. אתה מתקרב לכיסא במטרה לבצע הכרות ולתקשר עמו. הפציינט ספק יושב/ספק שוכב. כאמור, מטרתך במפגש הראשון, מלבד לבדוק אותו, היא שהפציינט ירגיש ויבין שאתה רופא שיניים אמין, מקצועי ואנושי. האם אפשר להשיג זאת כשהוא יושב/שוכב על כיסא הטיפולים? הקשר האישי שלך עם המתרפא הוא המפתח שיחזיק אותו כפציינט נאמן לך.

הכנה והצגת תוכנית טיפול לסגירה

מסירת תוכנית הטיפול לפציינט

דעתך על הטיפולים הנדרשים מקבל ביטוי בהצעה מודפסת המתארת את הפעולות לביצוע והמחיר תמורתן. האם ניראה לך סביר שהַמלצוֹתיך יהיו מוצגות בדומה לרשימת תיקונים לרכב במוסך? כי כך נהוג ברוב המרפאות בישראל.

אם התוכנית הנמסרת למטופל העתידי מכילה "רשימת קניות" ומחיר, אין פלא שהוא יתרכז במחיר. החלטת הפציינט על התוכנית המוצעת תהיה תלויה בכישרונו לדמיין את תוצאת הטיפולים, ודימוי זה יתבסס על יכולתו לזכור את מה שאמרת לו בעת הבדיקה.

כך, המרפאה בעצמה דוחפת את המטופל הפוטנציאלי להחליט על תוכנית הטיפול על בסיס הנתון היחיד שמובן לו: המחיר. האם זה מה שרצית להשיג?

תוכן הצעת הטיפול ואופן הצגתה הם אלה שיקבעו את ההצלחה בסגירת התוכנית. לכן, הכנה והצגת תוכנית טיפול לסגירה מקבלות חשיבות מרובה וקובעות את התוצאה הסופית.

סגירת תוכנית הטיפול

המזכירה שלך, גם אם היא מצטיינת ובעלת ידע וניסיון עשיר במקצוע, לא יכולה להחליף אותך בהצגת הטיפולים הנדרשים לפציינט. כשהפציינט מעלה שאלות לגבי הטיפול, הוא מצפה תשובה ממך, כי אתה הסמכות המקצועית. תזכור: הוא הגיע למרפאה על מנת לקבל טיפול רפואי ממך, כי אתה הסמכות הרפואית.

פיתחנו מודל מקיף המקנה פתרונות וכלים לתפקוד של כל הצוות בכל שלב של הסגירה, על מנת להגיע ליעד הרצוי: סגירת תוכנית טיפול מוצלחת במחיר רווחי ושמירת הפציינט להמשך.

צור קשר אתנו

מאמר זה פורסם באתר Maamarim.biz

ניהול עסקי של מרפאות שיניים
דוד גרוס

דוד גרוס, יועץ עסקי ושיווקי, רואה חשבון, MBA במנהל עסקים

דוד גרוס

דוד גרוס הוא בעל תואר שני במנהל עסקים, רואה חשבון, מומחה בתוכניות לפיתוח כלכלי ובעל ניסיון עסקי וניהולי של 40 שנה בארץ ובעלם. עד שנת 1993 שימש בתפקידי ניהול בכירים בחברות פרטיות וציבוריות, תעשיות ומסחריות.

משנת 1993 דוד מתמקד בייעוץ עסקי, שיווק ומכירות, ליווי עסקים קטנים ובינוניים ליישום פתרונות, הפעלת כלים ניהוליים ובבניית מערכות שליטה ובקרה של התוצאות. הוא כותב ומפרסם וירחונים מקצועים.

לפני כ-10 שנים הרחיב את פעולתו והתמחה בענף של מרפאות שיניים. למד את הענף לעומק, ממרפאות קטנות של כיסא אחד ועד תאגידים רבי כיסאות. דוד פיתח מודלים יעודיים לשיווק במרפאות שיניים ומודל ייחודי לסגירת תוכניות טיפול.

פגישת הכרות ראשונה ללא התחייבות

היחודיות שלנו מושתתת על ידע רחב וניסיון מעשי בתחום של מרפאות השיניים בוא נשלב את הידע והניסיון הרפואי שלך עם הידע והניסיון הניהולי והעסקי שלנו על מנת להצמיח את המיטב במרפאתך


054-696-4499
david@gross-david.com

צור קשר