שינויים בדמוגרפיה והכנסות המרפאה

הוזמנתי לאחרונה לייעץ במרפאת שיניים שממוקמת באזור השרון הצפוני, ופועלת במקום יותר מ-20 שנה. סיבה העיקרית לפנייה הייתה ירידה בהכנסות המרפאה.

בדיקתי העלתה סיבות פנימיות וחיצוניות שמהוות מקור לירידה הנ"ל.

נתמקד כאן בגורם חיצוני המשפיע באופן מהותי על רמת ההכנסות של מרפאות שיניים פרטיות. גורם שנשאר, בדרך כלל, מתחת למכ"ם של הבעלים: שינויים בדמוגרפיה והכנסות המרפאה

הפציינטים החדשים של המרפאה הם דור אחר ושונה מאלה שהמרפאה טיפלה בהם במשך שני עשורים. הם חלק מאוכלוסייה שצְרַכיה, רצונותיה והרְגֶליה שונים לחלוטין.

השינויים הללו לא חלו באופן פתאומי. אבל בעלי המרפאה היו עסוקים ביום-יום ולא מצאו פנאי בכדי להבחין חילופים אלה. קל וחומר, לא הכינו את עצמם ואת מרפאתם לקַהל החדש.

האוכלוסייה גדלה. כמות רופאי השיניים ביחס למספר התושבים השתנתה. כך גם הרכב של המתרפאים הפוטנציאלים לפי קבוצות גיל, מצב משפחתי, השכלה, עיסוק, רמות הכנסה, ועוד.

איזה השפעה יש לנתונים אלה על מרפאה פרטית? מה ונלמד מהם?

תוכנית פעולה עסקית למרפאות שיניים
שינויים בדמוגרפיה והכנסות המרפאה

נניח שבמרפאתך אין רפואת שיניים לילדים. אך נתוני הלשכה המרכזית לסטטיסטיקה מצביעים על כך שבאזור שלך 30% מהאוכלוסייה הם ילדים מתחת לגיל 15. וגם ש-40% מההורים של הילדים האלה הם בעלי מקצוע ממקודים בעשירונים 8 ו-9 ברמה סוציו-אקונומית.

מה תעשה? תתעלם מהנתונים? תזניח את ההזדמנות לטפל בחלק מהילדים ושההורים יכירו את מרפאתך ויפיצו את הבשורה?

בוא נאמר שיש עוד נתון על פיו 85% מהאוכלוסייה הבוגרת עובדת. מה הן שעות הפעילות שלך? אולי מרפאתך סגורה בשעות שהם יכולים לקבל טיפול מבלי לפגוע בעיסוקם?

מה אם, לדוגמה, הנתונים משקפים ש-70% מהאוכלוסייה בגיל השלישי נמצאת ברמה סוציו-אקונומית נמוכה; נגיד, בעשירונים 4 ו-5. האם תשקיע משאבים שיווקיים בלהציע שיקום מטיטניום רפואי מוברג על גבי שתלים?

מה אפשר להסיק מהדברים הקודמים?

על מנת לשמור על הקיים במרפאתך וגם לצמוח בצורה איתנה ומבוקרת, עליך להפנים שניהול עסקי של מרפאת שיניים פרטית דורשת ידע וכלים מקצועיים בתחום הניהול העסקי והשיווקי של מרפאות שיניים.

סגירה של תוכנית פרותטית אחת תציל אולי את הכנסות החודש, אך לא תשנה את פני המרפאה.

צור קשר אתנו

דוד גרוס

דוד גרוס, יועץ עסקי ושיווקי, רואה חשבון, MBA במנהל עסקים

דוד גרוס

דוד גרוס הוא בעל תואר שני במנהל עסקים, רואה חשבון, מומחה בתוכניות לפיתוח כלכלי ובעל ניסיון עסקי וניהולי של 40 שנה בארץ ובעלם. עד שנת 1993 שימש בתפקידי ניהול בכירים בחברות פרטיות וציבוריות, תעשיות ומסחריות.

משנת 1993 דוד מתמקד בייעוץ עסקי, שיווק ומכירות, ליווי עסקים קטנים ובינוניים ליישום פתרונות, הפעלת כלים ניהוליים ובבניית מערכות שליטה ובקרה של התוצאות. הוא כותב ומפרסם וירחונים מקצועים.

לפני כ-10 שנים הרחיב את פעולתו והתמחה בענף של מרפאות שיניים. למד את הענף לעומק, ממרפאות קטנות של כיסא אחד ועד תאגידים רבי כיסאות. דוד פיתח מודלים יעודיים לשיווק במרפאות שיניים ומודל ייחודי לסגירת תוכניות טיפול.

פגישת הכרות ראשונה ללא התחייבות

היחודיות שלנו מושתתת על ידע רחב וניסיון מעשי בתחום של מרפאות השיניים בוא נשלב את הידע והניסיון הרפואי שלך עם הידע והניסיון הניהולי והעסקי שלנו על מנת להצמיח את המיטב במרפאתך


054-696-4499
david@gross-david.com

צור קשר