שינוי גישה במכירת תוכניות טיפול

שינוי גישה במכירת תוכניות טיפול

בכל תערוכה וכנס מקצועי, כולנו מתרשמים ומתפלאים מן המִפְנה המהותי שחל בטכנולוגיות שבהן נעשה שימוש ברפואת השיניים. שינויים אלה מחייבים את רופא השיניים להתעדכן ללא הרף ולשנות בהתמדה הרגלים מקצועיים. רופאים שאינם מקפידים ללמוד ולהתקדם, ספק אם יצליחו לשמור על הקיים, קל וחומר לצמוח ולהתפתח. מציאות זו הופנמה בקרב רוב הרופאים.

משום מה, המצב הוא שונה בהקשר לתהפוכות המתרחשות בשוק הישראלי בכלל, ובשוק רפואת שיניים בפרט. לרופאי שיניים חסרים כלים מתאימים להתמודדות עם השינויים בדפוסי פעולה של מתחרים, כולל קופות החולים, עם חוסר הנאמנות של לקוחות ועם תגובותיהם של לקוחות פוטנציאליים על הצעות מחיר.

מצאנו שמוּל הצורך לשנות גישות והרגלים בשוק משתנה, רופאי שיניים רבים ממשיכים לפעול בכלים המוכרים להם, על פי ניסיונם המוצלח משנים עברו. אלא שהמציאות חזקה מאתנו, ומזמן אבד הכלח לא רק על טכנולוגיות ישנות, אלא גם על גישות שיווקיות ותיקות.

ניקח לדוגמה את עַקֵב אָכילֵס בכל מרפאה: תוכניות טיפול. לא בכדי אנו מתייחסים כאן ל"מכירת" ולא ל"סגירת" תוכניות טיפול. בזמנים עברו, התייחסות הלקוחות לרופאי השיניים הצדיקה הימנעות משימוש במילים אשר מקשרות את העבודה המקצועית עם פעולה מסחרית. כיום, כאשר הצרכן – הן הלקוח הקיים והן זה הפוטנציאלי – מוּנַעים על ידי חשיבה, צרכים ורצונות שונים לחלוטין, חשוב שנפנים שרק התנהלות עסקית, כמובן בגבולות של האתיקה המקצועית, תצעיד את המרפאה קדימה. השימוש במונח "מכירת תוכניות טיפול" בה להדגיש שהמשך השימוש במונח "סגירת תוכניות" מונע מבעלי מרפאות פרטיות להפנים את הפן העסקי.

אנחנו נמצאים בעידן חדש, שבו המטופל רוצה לחוש שותף לנעשה בתוך פיו וגם בבנית תוכנית הטיפול. לכן, על כל צוות המרפאה, לרבות הרופאים, לקבל הדרכה פרטנית מתאימה לאיפיוני המרפאה ולגודלה ולהטמיע גישה חדשנית של שימוש בכלים עסקיים שיאפשרו לה לעמוד בתחרות ולצמוח עסקית.

בהצלחה!

דוד גרוס

דברי פתיחה למהדורה מס' 20 של ירחון "כלדנטשל חודש דצמבר 2014 (עמוד 4שנכתבו על ידי דוד גרוס

שינוי גישה במכירת תוכניות טיפול
דוד גרוס

דוד גרוס, יועץ עסקי ושיווקי, רואה חשבון, MBA במנהל עסקים

דוד גרוס

דוד גרוס הוא בעל תואר שני במנהל עסקים, רואה חשבון, מומחה בתוכניות לפיתוח כלכלי ובעל ניסיון עסקי וניהולי של 40 שנה בארץ ובעלם. עד שנת 1993 שימש בתפקידי ניהול בכירים בחברות פרטיות וציבוריות, תעשיות ומסחריות.

משנת 1993 דוד מתמקד בייעוץ עסקי, שיווק ומכירות, ליווי עסקים קטנים ובינוניים ליישום פתרונות, הפעלת כלים ניהוליים ובבניית מערכות שליטה ובקרה של התוצאות. הוא כותב ומפרסם וירחונים מקצועים.

לפני כ-10 שנים הרחיב את פעולתו והתמחה בענף של מרפאות שיניים. למד את הענף לעומק, ממרפאות קטנות של כיסא אחד ועד תאגידים רבי כיסאות. דוד פיתח מודלים יעודיים לשיווק במרפאות שיניים ומודל ייחודי לסגירת תוכניות טיפול.

פגישת הכרות ראשונה ללא התחייבות

היחודיות שלנו מושתתת על ידע רחב וניסיון מעשי בתחום של מרפאות השיניים בוא נשלב את הידע והניסיון הרפואי שלך עם הידע והניסיון הניהולי והעסקי שלנו על מנת להצמיח את המיטב במרפאתך


054-696-4499
david@gross-david.com

צור קשר