פגישת הכרות ראשונה ללא התחייבות

היחודיות שלנו מושתתת על ידע רחב וניסיון מעשי רב שנים בהקמה ובליווי עסקים ובניהול ושיווק. בוא נשלב את הידע והניסיון שיש לך בתחום עיסוקך עם הידע והניסיון הניהולי והעסקי שלנו על מנת להצמיח את המיטב מהעסק שלך

054-696-4499
david@gross-david.com

צור קשר

  תוכנית שיווקית

  הכנת תוכנית שיווקית לעסק קטן ובינוני

  תוכנית שיווקית מפרטת את הפעולות הדרושות כדי להשיג יעדי מכירה של מוצר או שירות מסויים, בשוק נתון ובמסגרת תקופה מוגדרת. יעדי מכירה של מוצר או שירות נקבעו על ידי אסטרטגיה שיווקית שנבנתה על בסיס מטרות של העסק.

  תוכנית שיווקית היא חלק בלתי נפרד של תוכנית עסקית של העסק.

  דוד גרוס, תוכנית שיווקית

  מטרה של הכנת תוכניות שיווקיות היא להציג באופן מסודר את הצעדים שיש לנקוט על מנת להשיג את יעדי המכירות שנקבעו לתקופת של תוכנית שיווק, בדרך כלל שנה.

  תוכנית שיווקית לעסק קטן מתרכז בקביעת עדיפויות בפעולות השיווק. מגבלות תקציביות מחייבים יעילות מקסימלית על מנת להגיע לתוצאות מיטביות למרות המשאבים המצומצמים.

  המרכיבים העיקריים בהכנת תוכנית שיווקית הם:

  • מוצרים או שירותים למכירה

  סדר עדיפויות בתמהיל המכירה. העסק יעדיף לרכז מאמצים ותקציבים במכירת מוצרים או שירותים רווחיים יותר. המצב משתנה בכל ענף. יש ענפים שבהם השוק דורש סוג של מוצרים שבהם הרווח קטן. במקרים כאלה, אפשר להשתמש בטקטיקות כמו "Bundling" ודומות לה. דוגמאות של טקטיקות כאלה אפשר למצוא בסופרמרקטים כשמציעים שני מוצרים שונים ארוזים בחבילה אחת, במבצעים "פריט שני ב-50% הנחה" ו-"2+1".

  • פילוח השוק

  חלוקת השוק לתת-קבוצות של לקוחות, על מנת להגיע לכל תת-קבוצה עם המוצרים או שירותים הנכונים בהתאם לפרופיל שנקבע באסטרטגיה שיווקית של העסק. ללקוחות אלה יש אפיונים דומים הגורמים להם להעדיף מוצרים או שירותים בסוגים ורמה שונה על אלה מאוכלוסיות אחרות.

  דוד גרוס, תוכנית שיווקית לעסקים קטנים ובינוניים

  היתרון של הפילוח הוא שכל תת-קבוצה מתנהגת באופן דומה, ומגיב באופן זהה לפעילויות השיווקיות. בתוכניות שיווקיות נותנים משקל לפילוח השוק כי הוא מאפשר לכוון מוצרים או שירותים לקבוצות שונות ובמחירים שונים.

  • מדיניות מחירים

  קביעת מחירים שונים והנחות מותרות בהתאם למוצרים או שירותים השונים ולאוכלוסיות השונות.

  • יעדים להשגה

  יעדים אלה יהיו ברורים לגבי כמויות לכל מוצר או שירות הכלול בתוכנית שיווקית. יעדים אלה יהיו ממוקדים, מציאותיים וברי-השגה במסגרת הזמן של תוכנית השיווק (בדרך כלל, שנה).

  • תקציב השיווק

  בעסקים קטנים ובינוניים קביעת תקציב השיווק הוא צד קריטי. נגישות למשאבים כספיים בעסקים אלה היא מוגבלת. לכן, יש לוודא שהתקציב המוקצב לפעילויות השיווקיות הוא בתוך האפשרויות הפיננסיות של העסק.

  • מעקב ובקרה

  מעקב ובקרה תקופתית של התוצאות בשטח לעומת התכנון. העסק חייב לקבל היזון חוזר על מנת לזהות סטיות ולתקן כיוונים.

  • מעורבות של הצוות

  ביצוע יעיל של תוכנית שיווקית דורשת הסכמה והתחייבות להשגת היעדים של כל המעורבים בפעילות השיווקית. רצוי לערב אותם בשלב הכנת התוכנית השיווקית על מנת לנצל את הניסיון של אנשי השטח ולהשיג את שיתוף הפעולה שלהם.

  כתיבה של תוכנית שיווקית לעסק קטן או בינוני היא שרטוט של מסלולים בהם אנשי המכירות  ישיגו את היעדים שיאפשרו את הצלחת העסק והתפתחותו בצורה יציבה.

  תוכניות שיווקיות ותוכניות עסקיות שלנו ממוקדות בהשגת תוצאות. אנחנו מלווים אותך ביישום והטמעת הכלים להצלחת העסק שלך.

  אנחנו מספקים:

  • תוכנית שיווקית בעברית
  • תוכנית שיווקית באנגלית
  • תוכנית שיווקית בספרדית

  צרו קשר אתנו.

  דוד גרוס

  דוד גרוס, יועץ עסקי ושיווקי, רואה חשבון, MBA במנהל עסקים

  דוד גרוס

  דוד גרוס הוא בעל תואר שני במנהל עסקים, רואה חשבון, מומחה בתוכניות לפיתוח כלכלי ובעל ניסיון עסקי וניהולי של 40 שנה בארץ ובעלם. עד שנת 1993 שימש בתפקידי ניהול בכירים בחברות פרטיות וציבוריות, תעשיות ומסחריות.

  משנת 1993 דוד מתמקד בייעוץ עסקי, שיווק ומכירות, ליווי עסקים קטנים ובינוניים ליישום פתרונות, הפעלת כלים ניהוליים ובבניית מערכות שליטה ובקרה של התוצאות. הוא כותב ומפרסם וירחונים מקצועים.

  כל שלב ושלב בבניית תוכנית שיווקית

  דוד גרוס, יועץ עסקי, יועץ שיווקי