פגישת הכרות ראשונה ללא התחייבות

היחודיות שלנו מושתתת על ידע רחב וניסיון מעשי רב שנים בהקמה ובליווי עסקים ובניהול ושיווק. בוא נשלב את הידע והניסיון שיש לך בתחום עיסוקך עם הידע והניסיון הניהולי והעסקי שלנו על מנת להצמיח את המיטב מהעסק שלך

054-696-4499
david@gross-david.com

צור קשר

  תוכנית עסקית לאתר אינטרנט

  החלטה להקמת אתר אינטרנט למכירה מקוונת של סחורות ו/או שירותים היא, למעשה,  הקמת מיזם עסקי לכל דבר ועניין.

  לבניית אתרי מסחר אינטרנטי יש טכניקות ונורמות מוגדרות. גם להקמת מיזם עסקי יש כללים מוּבְנים וברורים.

  אחד מהכללים המכריעים להצלחה עסקית של המיזם היא להתחיל עם בניית תוכנית עסקית לאתר אינטרנט.

  גלישה באתרים שהם בימה מקוונת למסחר ברשת האינטרנט, מגלה לנו מטרות שונות בתכלית. אתרים המלמדים שפות תכנות; אחרים ללימוד שפות זרות וכאלה המציעים הסמכה במקצוע מנעולן. אחרים מציעים מידע בתחום מקצועי כמו אדריכלות, עיצוב פנים, גרפיקה, עריכת דין, ריאת חשבון וכד'. ומוכרים היטב: אתרים למסחר אלקטרוני (EBay, Amazon, Ali Express וכד').

  לאתרי אינטרנט מוצלחים יש מכנה משותף: היזמים הגדירו מודל עסקי למיזם, לפני שהתחילו לבנות את האתר. בנוסף בנו תוכנית עסקית לאתר אינטרנט, לבדיקת ההיתכנות של המיזם.

  מודל עסקי לאתר אינטרנט

  מודל עסקי לאתר אינטרנט לא חייב לכלול כמויות או סכומים. הכמויות מחושבות ומתורגמות לסכומים בתוכנית עסקית לאתר אינטרנט, שנבנית על בסיס המודל העסקי.

  המודל העסקי מפרט, בין היתר, המטרה העסקית של האתר ומקדיש פרק משמעותי למוצרים ו/או לשירותים העיקריים והמשניים שימכרו דרך אתר האינטרנט. הוא מתייחס לקניין הרוחני ולשמירה עליו.

  חזון היזם מקבל ביטוי בולט. הוא משקף את רצונו הכללי והספציפי בקבלת החזר להשקעתו והרווח הרצוי.

  קובע לאיזה הצורך עונה כל מוצר ומה הפיתרון המוצע. מה היא הצעת הערך שהמוצר מציע ללקוחות הפוטנציאלים(Value Proposition).

  אותו מודל עסקי למסחר אלקטרוני באמצעות פלטפורמה מקוונת מצביע על אסטרטגית השיווק, על הדרכים להשקת האתר המקוון (Go to Market), על החסמים שיש בכניסה לשוק.

  תוכנית עסקית לאתר אינטרנט

  מנתח את שוק היעד, גודלו, מוצרים מתחרים ותחליפיים, חלוקת השוק ומתחרים שהם נקודת יחוס (Benchmarks), חזקות וחולשות של המתחרים והמוצרים שלהם.

  זיהוי של צרכנים פוטנציאלים המהווים קהל מטרה, שיטת חישוב של תמחירים והמחרה לקביעת מחירים.

  פרק מיוחד מוקצה למודל הכנסות של המיזם ע"י בדיקת מודלים של המרת המוצר לכסף.

  מפרט פעולות שיביאו רווחים לעסק (The Business Process). משאבים (אנושיים, טכנולוגים, לוגיסטיים ופיננסים) הנדרשים להפעלתו. ארגון של העסק, החל ממענה לשיחת טלפון  או דוא"ל נכנסים ועד הפעלת מערכת הפצה של המוצרים.

  תוכנית עסקית לאתר אינטרנט

  התוכנית העסקית תכלול תאורים, כמויות וסכומים על הכנסות, הוצאות ורווח צפוי.

  חישוב ההכנסות ישקפו את החישובים של תמחיר והמחרת המוצרים ושירותים שמהווים בסיס לקביעת מחירי במכירה.

  ההכנסות ממכירות יחולקו לפי סוג מוצר או שירות, לפי המקור שלהם (משיתופי פעולה, מפרסום של צד שלישי באתר האינטרנטי וכד'.

  סעיפי ההוצאות יפרטו את כלל ההוצאות שנדרשות על מנת לקבל את ההכנסות. למשל, תחזוקת האתר, שיווק פרסום, משכורות, שירותים של קבלני משנה, תקשורת, Billing, עמלות לצדדים שלישיים, אדמיניסטרציה ותפעול וכל הוצאה אחרת.

  לבסוף, תוכנית עסקית לאתר אינטרנט תחשב את הרווחיות תפעולית צפויה (EBITDA), תקבע את נקודת איזון (Break Even Point) ותציג תזרים מזומנים צפוי על מנת לקבל מידע על המצב הפיננסי ולחפש מקורות מימון מתאימים לחזון היזם.

  יש לנו ידע מקצועי רב וניסיון רחב בהכנת מודלים עסקיים ותוכניות עסקיות להצלחת המיזם שלך.

  צרו קשר

  דוד גרוס

  דוד גרוס, יועץ עסקי ושיווקי, רואה חשבון, MBA במנהל עסקים

  דוד גרוס

  דוד גרוס הוא בעל תואר שני במנהל עסקים, רואה חשבון, מומחה בתוכניות לפיתוח כלכלי ובעל ניסיון עסקי וניהולי של 40 שנה בארץ ובעלם. עד שנת 1993 שימש בתפקידי ניהול בכירים בחברות פרטיות וציבוריות, תעשיות ומסחריות.

  משנת 1993 דוד מתמקד בייעוץ עסקי, שיווק ומכירות, ליווי עסקים קטנים ובינוניים ליישום פתרונות, הפעלת כלים ניהוליים ובבניית מערכות שליטה ובקרה של התוצאות. הוא כותב ומפרסם וירחונים מקצועים.

  כתיבת תוכנית עסקית לאתר אינטרנט

  דוד גרוס, תוכניות עסקיות