שיתופי פעולה בהצטיידות מרפאות שינייםשיתופי פעולה בהצטיידות מרפאות שיניים

רופאי שיניים חפצים לצייד את מרפאתם בחידושים הטכנולוגיים אשר מוצגים בכל תערוכה וכנס מקצועי. מולם עומדים ספקי הציוד החדיש, המשתוקקים לספק להם את מבוקשם.

כל מרפאת שיניים הייתה רוצה להציע למטופליו את מיטב הטכנולוגיה; למשל, צילומים פנורמיים וטוֹמוֹגְרַפְיָה מְמֻחְשֶׁבֶת במקום. מכשירים אלה מקנים למרפאה לא רק יתרון בתחום הרפואה, אלא גם בשטח העסקי: מקטינים את הסיכון של אובדן פציינטים פוטנציאלים בדרך למכון הצילום, מגדילים את שיעור הסגירה של תוכניות טיפול ומעלים את רובד המיצוב של המרפאה בעיני המתרפאים.

דוגמה נוספת היא המיקרוסקופ האלקטרוני, השפר משמעותית את דיוק הבדיקה והטיפול הניתנים על ידי הרופא, וכן מקדם את תדמית המרפאה ורמת השירותים שהיא מציעה.

אם כך, מדוע לרוב המרפאות אין מכשיר צילום פנורמי, לא כל שכן מכשיר לטומוגרפיה ממוחשבת? איך זה שהמיקרוסקופ האלקטרוני לא נמצא בכל מרפאה?

ההשקעה הדרושה להצטיידות במכשירים כגון אלה עלולה להקשות על תזרים המזומנים של רוב המרפאות. הצעות המימון של ספקי הציוד נובעות מיוזמות יחודיות של כל ספק, אשר תלויות בהסדרים שהצליח להשיג מיצרני הציוד ומגורמי מימון מקומיים. אלא שהמציאות היא שזה אינו מספיק. האם יש פיתרון לדבר? בוודאי: שיתוף פעולה יצירתי בין שלושה גורמים: ספקי הציוד, מוסדות מימון והמרפואת.

מדוע זה לא קורה?

  • כל אחד מהגורמים פועל על בסיס "משחק סכום אפס": הרווח שלי נובע מההפסד של האחר. במילים אחרות, עסקה הופכת להיות מעין תחרות ספורט, שבה יש רק מנצח אחד (Winner-Loser).
  • חוסר יוזמה וחזון אצל כל אחד מהגורמים

מעין תבוא הישועה? מספקי ציוד דנטלי שיחליטו לשנות תפיסות והרגלים וייצרו שיתופי פעולה עם גורמים פיננסים בעסקעות המצויינות שאפשר לבצע הענף הדנטלי, המתפתח ללא הרף.

תעוזה ודימיון. אלה מרכיבי המתכון. יש מספיק לכולם, ואפשר לשחק Win-Win במקום Win-Lose.

בהצלחה!

אלא דברי פתיחה למהדורה מס' 23 של ירחון "כלדנט", שנכתבו ע"י דוד גרוס, רו"ח ויועץ עסקי ושיווקי למרפאות שיניים, בעל תואר שני במנהל עסקים וניסיון של 40 שנה בארץ ובעולם.