תביעה של פציינט נגד מרפאת שיניים על הפרת פרטיותו

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

תביעת פציינט נגד מרפאה על הפרת פרטיותו

השימוש של המרחב האינטרנטי הפך לשגרה חיונית וקבועה בחיינו. גם במרפאתך. המהפכה האינטרנטית מאפשרת לנו לתקשר ולבצע פעולות בפשטות ובמהירות שלא הכרנו כמותן.

היא שינתה הרגלים והחליפה אותם בהפעלת טכנולוגיות ידידותיות למשתמש. ההתפתחות הדיגיטלית לא מפסיקה להפתיע אותנו. וזאת רק ההתחלה.

השינוי התרחש כה מהר שלא הספקנו להפנים שיש צורך בלנקוט צעדים על מנת להתמודד עם הסיכונים שלה-WEB.

המחשבים שבמרפאתך מכילים הרבה מידע. מאוחסנים בהם נתונים של הפציינטים שלך, כמו פרטים אישיים, טופס הצהרת בריאות על פרטיו, צילומים, תוכניות טיפול, תאריכי ביקור והתקשרויות, נתונים כספיים וכד'.

אם פרטים אלה דולפים לידיים זרות, הן כתוצאה מפריצה למחשבים שלך, הן מרשלנות של מי מהצוות שלך או מכל סיבה אחרת, פציינט עלול לתבוע אותך בטענה שהפרת את הפרטיות שלו.

התייעצויות הפכו לדבר שכיח בין עמיתים למקצוע של רפואת שיניים. בקשת חוות-דעת מקולגות ו/או ממומחים הינה שיגרה כמעט יום-יומית.

במרבית המקרים, רופא שיניים המבקש להתייעץ מתקשר לרופא האמור לחוות את דעתו, מספר לו על המקרה ושולח לו את החומר הדרוש, כגון צילומים, טופס הצהרת בריאות וסיכום קצר של השאילתה.

החומר מועבר – בדרך כלל – בדואר אלקטרוני, או על ידי שימוש בשרתים (שירותי ענן) המאפשרים שיתוף קבצים, כמו Dropbox, Google Drive, SkyDrive או אחרים.

החומר מועבר ללא הצפנה והוא חשוף, שקוף וניתן ליירוט ברשת בכל אחת מהתחנות שהוא עובר בדרך לנמען.

אם אכן צילומים ונתונים אישיים של הפציינט מגיעים לידיים זרות, הרי יש כאן – לכאורה – עילה לתביעה מצד הפציינט, שעלול לטעון לרשלנותך על שמירת הפרטיות שלו.

על מנת למנוע או להקטין את סיכון התביעה, כדאי להחתים את הפציינטים על טופס הסכמה להעברת מסמכים וצילומים דרך רשת האינטרנט ולהתייעץ עם סוכן הביטוח לגבי הכיסוי שהפוליסה שלך נותנת למקרים כגון אלה, אם בכלל.

בהצלחה!

(דוד גרוס פרסם מאמר בנושא באתר Articles)